تبلیغات

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی - مطالب مهر 1393
 
بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی
دانلود پروژه ها و مقاله ها و ترجمه مقالات و تحقیق رشته های مهندس عمران، معماری ، صنایع و مدیریت و کامپیوتر و مکانیک و دروس عمومی
درباره وبلاگ


دانلود پروژه ها و مقاله ها و ترجمه مقالات و تحقیق رشته های مهندس عمران، معماری ، صنایع و مدیریت و کامپیوتر و مکانیک و دروس عمومی دانشگاهی و برق و فناوری اطلاعات و روانشناسی و حقوق و تربیت بدنی و آمار

مدیر وبلاگ : ENGINEER ENGINEER
مطالب اخیر
نویسندگان
محبوب کن - فیس نما
ترجمه مقاله سیستم تشخیص پلک زدن چشم برای تعامل انسان و کامپیوتر


عنوان انگلیسی مقاله: Eye-blink detection system for human–computer interaction
عنوان فارسی مقاله: سیستم تشخیص پلک زدن چشم برای تعامل انسان و کامپیوتر!!!!!
دسته: کامپیوتر و فناوری اطلاعات
فرمت فایل ترجمه شده: WORD  وورد - (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 24
لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.....
_______________________________________
چکیده ترجمه:
در این مقاله رابط مبتنی بر تصویر کامپیوتر و انسان نشان داده می شود. این رابط  پلک زدن چشم ارادی مد نظر قرار داده و آن ها را بر مبنای دستورات کنترل کننده تفسیر می کند. روش های پردازش تصویر بکار گرفته شده شامل خصوصیات هار مانند، برای تشخیص اتوماتیک چهره و تطبیق الگوه ها بر مبنای ردگیری چشم و تشخیص پلک زدن چشم می باشد. عملکرد رابط توسط 49 کاربر تست شد (که 12 نفر از آن ها نقص عضو داشته اند). نتایج تست، کارآمدی رابط را به عنوان ابزار جایگزین ارتباط با کامپیوتر نشان می دهد. کاربران متن انگلیسی و لهستانی را وارد کرده ( با میانگین زمانی کمتر از 12 ثانیه برای هر کاراکتر) و قادر به جستجو در اینترنت بوده اند.  این رابط بر اساس نوت بوک مجهز به دوربین های وب معمولی بوده و نیازی به مانبع نوری اضافی نبوده است. برنامه کاربردی رابط، به صورت انلاین به عنوان نرم افزار منبع باز در دسترس می باشد. 
کلید وازه. رابط کامپیوتر- انسان،  تشخیص پلک زدن چشم، تشخیص چهره
1. مقدمه
رابط کامپیوتر انسان (HCI) بر مبنای نقاط ارتباطی بین کاربر انسانی و کامپیوتر می باشد. معمولا دستگاه ورودی مورد استفاده شامل موارد زیر می باشد. کیبورد، موس کامپیوتر، تراک بال، موس لمسی، و صفحه نمایش لمسی می باشد. تمام این تجهیزات نیازمند کنترل دستی بوده و توسط فردی که دارای اختلالات حرکتی می باشد، کاربردی نیست. بنابراین نیازی به منظور توسعه روش های جایگزین ارتباطات بین انسان - کامپیوتر وجود دارد که برای افرادی با اختلالات حرکتی مناسب بوده و این فرصت را به ان ها می دهد تا به عنوان بخشی از جامعه اطلاعاتی باشند. در سال های اخیر، پیشرفت در رابط های جایگزین انسان- کامپیوتر توجه محققان را در سرتاسر جهان به سمت خود جلب می کند. ابزارهای جایگزین برای افرادی که نمی توانند سخن بگویند یا از اعضایشان استفاده کنند ( موارد مربوط به فلج خفیف، ALS، فلج عضوی) به عنوان تنها راه ارتباط با جهان و دستیابی به تحصیلات و سرگرمی می باشد. 


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته کامپیوتر، 
برچسب ها : تعامل انسان و کامپیوتر، سیستم تشخیص پلک زدن چشم، مقاله کامپیوتر، دانلود مقاله کامپیوتر، تحقیق کامپیوتر، تحقیق نرم افزار، مقالات کامپیوتر،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
ترجمه مقاله مقایسه فرضیه محدودیت ها در حسابداری


عنوان انگلیسی مقاله: The Theory of Constraints, a Comparative Assessment
عنوان فارسی مقاله:  تئوری محدودیت ها در حسابداری ( ارزیابی مقایسه ای)
دسته: حسابداری
فرمت فایل ترجمه شده: WORD
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: 13
لینک دریافت رایگان نسخه انگلیسی مقاله: دانلود
ترجمه ی سلیس و روان مقاله آماده ی خرید می باشد.....
_______________________________________
چکیده ترجمه:
تجدید سازمان اقتصاد جهانی كه دردهه اخیر صورت گرفت با پذیرش مفاهیم تولید ناب و سیستم انعطاف پذیر همراه بود. این مفاهیم به صورت تلویحی معیاری از تولید و ظرفیت كاری را كه با تقاضا و ظرفیت فعلی پذیرش همخوانی داشتند،عرضه می كنند. سر منشاء وجود مدیریت ظرفیت محدود به دلیل تحقیق مستمر برای راندمان بالاتر و عدم توازن بین منابع و تقاضا برای منابع بیشتر بوده است. برای موسسات خصوصی و در تمام زمینه ها در اقتصاد ایرلند محدودیتهای مضاعفی اعمال شده است. موسساتی كه در سطح بین المللی فعالیت می كنند با محدودیت های در سطح جهانی در مورد مدل های تولیدی ناب مواجه هستند. موسساتی كه در بخش های غیر تجاری فعالیت می كنند با مشكلات تازه ای كه مربوط به كمبود كارمندان و سایر منابع می باشد مواجه می باشند در حالی كه قبلا مشكل ركود و پایین بودن راندمان در مورد منابع وجود داشت. 
سوالی كه در اینجا مطرح می شود این است كه چگونه حسابداری مدیریتی می تواند در مدیریت این گونه مشكلات و ارائه ظرفیت موجود به آنچه كه مد نظر است مفید باشد. صرف نظر از این مطلب نبود تكنیك های برتر كمی به روز به آن نحوی كه در گفته ها وجود دارد نیز از مشكلات است. روش بهینه سازی در برنامه ریزی خطی این امكان را به شما می دهد كه مشكلات پیچیده ای كه شامل محدودیت های مختلف ظرفیت هستند را حل كنید. علیرغم اصول شناخته شده و تفكر وجود مبانی بلند مدت حسابداری ، مدارك كمی وجود دارد كه نشان دهنده كاربرد متداول این اصول و تفكر در حسابداری یا عملكردهای هیئت مدیره باشند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : مقایسه فرضیه محدودیت ها در حسابداری، فرضیه محدودیت ها، مقاله حسابداری، مقاله رشته حسابداری، مقالات حسابداری، پروژه حسابداری، تحقیق حسابداری،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله بررسی اختلالات رفتاری در كودكان
دسته:علوم اجتماعی و روانشناسی
فرمت فایلdoc
حجم فایل27 کیلو بایت!!!!
تعداد صفحات فایل28

مقدمه 
دانش آموز و كودكی كه دچار مشكل رفتاری است، چه مشخصاتی دارد؟ اساساً مشكل رفتاری چیست و چه گستره ای دارد؟ آیا به محض مشاهده هر مشكل یا اختلالی در دانش آموز، اجازه داریم عنوان مشكل یا اختلال رفتاری بر آن بگذاریم؟ 
بسیاری از دانش آموزان و كودكان با مشكلات رفتاری خفیفی روبه رو هستند كه عدم شناخت و درمان به موقع آنها از سوی پدران، مادران، معلمان و مربیان، باعث تشدید و گسترش آنها می شود. در این مقاله درصددیم نمایه ای از مشكلات رفتاری متعددی را كه ممكن است كودكان و نوجوانان با آنها مواجه شوند، به صورت فهرست ارائه دهیم. شناخت هر یك از این مشكلات، به مطالعه و كسب اطلاعاتی علمی و دقیق نیاز دارد و درمان هر ناهنجاری رفتاری نیز، به طور یقین و بدون مراجعه به مراكز رفتار درمانی و انجام مشاوره‌های كلینیكی امكانپذیر نیست. هر چند ممكن است كه در بعضی موارد، صرفاً شناخت مشكل، به تغییر رفتار در والدین و مربیان منجر شود و همین تغییر رفتار، باعث كاهش یا از میان رفتن مشكل رفتاری در كودكان و نوجوانان شود.
گستره پراكندگی اختلالات رفتاری كودكان و نوجوانان در هفت گروه طبقه بندی شده اند كه ممكن است، بسته به موقعیت سنی، خانوادگی، اجتماعی، جغرافیایی و موقعیت های دیگر، در كودكان و نوجوانان متفاوت، شدت و ضعف داشته باشند. بار دیگر، یادآوری این نكته ضروری است كه همه اختلالات رفتاری كه در این فهرست آمده اند، از درجه و اهمیت یكسانی برخوردار نیستند و ممكن است هر كودك و نوجوانی، در گذر از دوران كودكی و نوجوانی یكی از این اختلالات را از خود بروز داده باشد. در واقع، وقتی رفتارشناسان می گویند، بیش از ۷۰ درصد كودكان دچار مشكلات رفتاری هستند، منظور آنها اختلالات رفتاری بزرگ و كوچكی است كه در این فهرست از آنها نام برده شده است.
گفتنی است، توجه به سن كودك و دانش آموزی كه در حال مطالعه روی رفتار او هستیم و مراجعه به افراد متخصص یا كلینیك های مشاوره و روانشناسی در هر مورد خاص و نیز مشاوره و گفت وگوی اولیه با افراد صاحب نظر در مدرسه، همچون: مدیر، معاون، مشاور و مربی الزامی است.

دانلود تحقیق بررسی اختلالات رفتاری در كودكانادامه مطلب


نوع مطلب : پایان نامه و تحقیق و مقالات روانشناسی، 
برچسب ها : بررسی اختلالات رفتاری كودكان، بررسی اختلالات رفتاری در كودكان، اختلالات رفتاری كودكان، پروژه روانشناسی، مقاله روانشناسی، تحقیق روانشناسی، پروژه روان شناسی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
چهارشنبه 30 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
جزوه آموزش عربیدسته بندی:::عمومی
فرمت فایلdoc
حجم فایل142 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل138

دانلود جزوه آموزش عربی با فرمت ورد در 138 صفحه بصورت كامل و تایپ شده كه شامل كلیه مطالب مرتبط برای یادگیری عربی می باشد

دانلود جزوه آموزش عربیادامه مطلب


نوع مطلب : جزوات کنکور و آموزش روشهای تست زنی، 
برچسب ها : جزوه آموزش عربی، دانلود جزوه آموزش عربی، آموزش عربی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما

نمونه سوالات استخدامی بهورزی با جواب

فرمت فایل : PDF

 

دروس بهورزی شامل :

۱- زبان وادبیات فارسی  435 سوال با پاسخنامه

۲- زبان انگلیسی (عمومی) 400 سوال با پاسخنامه

۳- ریاضی وآمار مقدماتی 235 سوال با پاسخنامه

۴- فن آوری اطلاعات و کامپیوتر 200 سوال با پاسخنامه

۵-معارف اسلامی 400 سوال با پاسخنامه

۶- اطلاعات سیاسی واجتماعی ومبانی قانون ۳۳۰ سوال با پاسخنامه

7 -نمونه سوالات هوش 180 سوال با پاسخنامه

 

این بسته میتواند تاثیر بسزایی در قبولی شما در آزمون استخدامی بهورزی داشته باشد

سوالات به صورت مرتب و خوانا و پاسخ ها با تیک مشخص شده است

سوالات بلافاصله بعد از پرداخت انلاین قابل دانلود می باشند!!!!!

 


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : سوالات آزمونهای استخدامی، 
برچسب ها : سوالات آزمون استخدامی بهورزی، سوالات استخدامی بهورزی، استخدامی بهورزی، استخدام بهورزی، سوالات استخدام بهورزی، سوالات استخدامی، استخدام بهورز،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
گزارش کاراموزی سایت دانشگاه و فرم های کارآموزی


دسته:کارآموزی مهندسی کامپیوتر !!!
فرمت فایلdoc
حجم فایل2454 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل112

چکیده :

گزارشی که در پیش رو دارید جهت انجام 3 واحد عملی کارورزی در ترم پاییز سال 1392 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس اباد مغان در رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار به انجام رسیده است.

این گزارش زیر نظر استاد ارجمند مهندس حکمت محمدزاده مراحل تکمیلی خود را طی نمود.

در این گزارش نحوه نصب ویندوز 7 وXP  و Vista و نحوه نصب انواع مودم ADSL و مقایسه انواع DSL ها به صورت تصویری آموزش داده شده است. هم چنین مقایسه و عملکرد ویندوزها و انواع پروتکل ها و مزایا و معایب انواع شبکه های کامپیوتری بررسی شده است.                      امید است که در جهت رفع مشکلات فردی مرتفع گردیده باشد.

فهرست مطالب

عنوان           صفحه

مقدمه  1

فصل اول : آموزش تصویری نصب ویندوز 7 و XP  و Vista و مقایسه عملکرد آنها با یکدیگر 3 

1-1 آموزش تصویری نصب ویندوز7: 4

1-2 روش نصب :Windows 7.. 5

1-3 تعیین روش نصب Windows 7: 8

1-4 تعیین پارتیشن: 9

1-5 تعیین کد کاربری: 13

1-6 تنظیم زمان: 16

1-7 نصب Driver سخت افزار: 18

1-8 تفاوت های ویندوز7 با XP   28

1-9 مقایسه ویندوز 7، ویندوز XP  34

1-10 فرق ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی: 37

1-11 مزایای ویندوز 64 بیتی: 38

1-12 معایب ویندوز 64 بیتی: 38

فصل ذوم : نحوه نصب مودم  ADSL: 40

2-1 راهنمای عیب یابی و پشتیبانی خدمات ADSL   41

2-2 نحوه اتصال مودم ADSL  به کامپیوتر. 42

2-3 تنظیم  pppoe  روی سیستم عامل ویندوز   XP.. 43

2-4 تاثیرات نویز روی سرویس ADSL 2+.. 44

2-5 اختلالات تلفن بر روی ADSL.. 50

2-6 علل قطعی‌های مکرر اینترنت ADSL.. 50

فصل سوم : نصب ویندوز server 2003 53

3-1 مرحله نصب سرور 54

3-2 اکتیو دایرکتوری: 63

3-3 نصب اکتیو دایرکتوری بر روی سرور : 63

3-3-1 تنظیمات پسوندی کامپیوتر (COMPUTER’S SUFFIX): 64

3-3-2 تنظیم نام  NETBIOSکامپیوتر: 65

3-3-3   تنظیمات TCP/IPکامپیوتر. 68

3-3-4  :تنظیمات DNS ZONE.. 71

3-3-5  اجرای DCPROMO: 75

فصل چهارم : سیستم عامل شبکه  84

4-1 ویژگی های سیستم عامل شبکه. 85

4-2 ویژگی های یک Domain. 86

4-3 مزایای استفاده Domain.. 87

4-4 ساختار Domain.. 88

4-5 کنترل کننده  Domain.. 88

4-6 جنگل.. 89

4-7 ویژگی های Active Directory.. 89

4-8 مزایای Active Directory.. 90

4-9 کابل کشی شبکه :ایجاد کابل Straight 91

4-10 مدل های متفاوت كابل كشی كابل های UTP.. 94

4-11  شماره پین های استاندارد  T568A.. 95

فهرست منابع.. 98

 

مقدمه :       

یکی از اهداف اساسی و بسیار مهم سیاستگذاران، ایجاد ارتباط منطقی  وهماهنگ ِ صنعت ومحیط کاربا دانشگاه و دانشجو می باشد که هم در شکوفائی و رشد صنایع مؤثر بوده و هم دانشجویان را از یادگیری دروس تئوری محظ رهایی داده و علم آنها را کاربردی تر کرده و باعث می شود آن را در عرصه عمل، آزموده و به مشکلات و نابسامانیهای علمی وعملی محیط کار آشنا شده و سرمایه و وقت خویش را در جهت رفع آنها مصرف نمایند، که برای جامعه ی در حال توسعه ما از ضروریات می باشد .

دانلود عنوان گزارش کاراموزی سایت دانشگاه و فرم های کارآموزیادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته کامپیوتر، 
برچسب ها : گزارش کارآموزی سایت دانشگاه، گزارش کارآموزی کامپیوتر، گزارش کارآموزی مهندسی کامپیوتر، دانلود گزارش کارآموزی سایت دانشگاه، دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر، دانلود گزارش کارآموزی مهندسی کامپیوتر، تحقیق کامپیوتر،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
چهارشنبه 30 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
پکیج معجزه زبان کنکور کارشناسی ارشد!!!


شما کنکور های عزیر ایا میدانید ضریب زبان در  کنکور چقدر مهم است 
از طرفی چه تاثیر شگرفی در قبولی شما در کنکور ارشد دارد 
مهمتر اینکه به خاطر سپاری وازگان چه دشوار و فرار است 
ما برای مشکل شما یک راه حل پیدا کرده ایم 
به خاطر سپاری وازگان زبان از طریق تصویر سازی ذهنی کد گذاری و تخیل 
شما به راحتی میتوانید وازگان کد گذاری شده را به خاطر بسپارید 
ما برایتان تمام واژگان ضروری جهت ازمون کارشناسی ارشد راکدگذاری تصویرسازی و اماده نموده ایم کافیست بخوانید وبه خاطر بسپارید 
به همراه پکیج هدیه نرم افزار دیکچنری با تلفظ تمام لغات انگلیسی نرم افزار لایتر و نرم افزار ازمون ساز
ادامه مطلب


نوع مطلب : سوالات و پاسخهای آزمون کارشناسی ارشد 86 تا 92 کلیه رشته ها، دانلود رایگان کتب و جزوات آمادگی آزمون IELTS، 
برچسب ها : زبان کنکور کارشناسی ارشد،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
چهارشنبه 30 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
گزارش کارآموزی سویا - کلزا


دسته :کارآموزی رشته مهندسی کشاورزی !!!
فرمت فایلdoc
حجم فایل504 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل75

مقدمه:

 

سویا گیاهی است که در بهار بعنوان کشت اول و در تابستان بعنوان کشت دوم کاشته می شود. سویا دارای ریشه اصلی عمیقی بوده که می تواند تا 150 سانتی متری خاک نیز نفوذ نماید. در سویا علاوه بر ریشه اصلی، ریشه فرعی به صورت حجمی نیز وجود دارد که در صورت مساعد بودن شرایط و وجود باکتری های همزیست سویا ، ازت موجود در هوا را، در گره های ریشه سویا تثبیت می نماید. رنگ دانه سویا بر حسب انواع مختلف متفاوت است و برنگهای زرد، سفید، ‌سیاه ، خاكستری و خالدار دیده می شود. دانه سویا به بزرگی یك نخود كمی مسطح و گرد است. دانه سیاه سویا بشتر در طب گیاهی مصرف دارد ولی از دانه زرد رنگ آن بیشتر برای روغن گیری استفاده می كنندكه مقام نخست درتأمین روغن گیاهی درجهان را دارا است.

وزن هزار دانه در سویا بین 80 تا 450 گرم متغیر است. اما در ارقام  زراعی متداول  وزن هزار دانه، بین120 تا 230 گرم می باشد. دانه که بازده اقتصادی سویا است حدود 47 درصد وزن اصلی گیاه را در زمان رسیدن تشکیل می دهد.

این گیاه بومی آسیا بخصوص منطقه منچوری، چین وژاپن است كه درحدود 1100 سال قبل ازمیلاد اهلی شده وبوسیله اصلاح طبیعی ومصنوعی به شكل امروزی درآمده است. سویا در حدود 3500 نوع مختلف دارد. حدوداً در سال 1320 به ایران وارد شد و درگیلان یك رقم سویا با نامهای (پشم باقلا)، (خرس باقلا)، (كرد باقلا) كشت آن معمول بوده وازسال 1346 بوسیله شركت سهامی خاص توسعه كشت دانه های روغنی رواج پیدا كرده و امروزه به‌ صورت یك زراعت شناخته شده دركشور رایج گردیده است. سویا در فارسی با نامهای متفاوت دیگری از جمله، سوژا، لوبیا روغنی، لوبیا چینی، نخود فرنگی چینی ولوبیا منچوری نامیده شده است.

 

ارقام سویا در  ایران:

ارقام زودرس:

 رقم ویلیامز- رقم استیل- رقم چیوا 64 –رقمبلاکهاک–رقملیندارین 63 –رقمهاراسوی 63

ارقام متوسط:

رقم بونوس –رقموین–رقمکلارک 63 ویلیامز –رقموودورس- رقمسحر

ارقام دیر رس:

رقم لی –رقمثاناس 4- رقمگرگان3

 

تاریخچه:

در آثار بجا مانده از دوران نوسنگی در مصر و در نوشته های هندوها که از سال های 1500 تا 2000 قبل از میلاد به دست آمده و به ویژه در کتیبه های یونانی و رومی و چینی باقی مانده قبل از میلاد به گیاهان روغنی جنس براسیکا و ارزش دارویی آنها اشاره شده است. اعتقاد بر این است که زراعت کلزا و خردل در اروپا از از اوایل قرون وسطی آغاز گردیده است. از اوایل قرون شانزدهم کشت تجاری کلزا در هلند ثبت شده است. در آن زمان از روغن این گیاه به عنوان سوخت چراغ و روان کننده ماشین های بخار استفاده می گردیده است.

کلزا اولین بار از آرژانتین به کانادا برده شده و در آنجا به کلزای آرژانتینی معروف شد. تولید تجاری کلزا در سال 1942 در کانادا شروع گردیده و به عنوان روغن روان ساز در جنگ جهانی دوم آغاز گردیده اما به دلیل قحطی، گرسنگی و کمبود منابع روغن خوراکی مقداری از آن به مصرف غذایی رسیده است. امکان استفاده از روغن کلزا برای مصرف خوراکی در سال 1984 مورد توجه قرار گرفت.

تا اینکه در کشور کانادا در میان مزرعه رقم لیو (liho) به تک بوته های جهش یافته ای برخورد گردید که محتوای حداقل اسید اروسیک بودند. پس از این در نتیجه تلاش های اصلاحی صفت مثبت فوق در ارقام پر محصول کلزا تثبیت شده و انقلابی در زراعت و تغذیه این گیاه به وجود آمد.

در سالهای 1956 و 1957 منجر به استخراج روغن خوراکی از کلزا گردید. و در سال 1968 اولین رقم کلزا با میزان اسید اروسیک پائین در کانادا تولید شد و اکنون کانادا به یک تولید کننده عمده این محصول تبدیل گردیده است.

در سال های 1972 تا 197 میزان اسید اروسیک روغن رقم های کلزا و شلغم روغنی به کمتر از 2 درصد کاهش یافت.

در سال 1974 رقم تاور (Tower) به عنوان اولین رقم گروه دو صفر کلزا که هم میزان اسید اروسیک و هم میزان گلوکوزینولات آن پائین بود معرفی شد.

در سال 1979 نام عمومی کانولا (Canola) در کانادا برای کلیۀ رقم های دو صفر منظور گردید. در سال 1981 تولید رقم های کلزا با میزان گلو کوزینولات بالا تقریباً متوقف گردید

دانلود گزارش کارآموزی سویا - کلزاادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته کشاورزی، 
برچسب ها : گزارش کارآموزی کشاورزی، پروژه کشاورزی، پروژه زراعت، پایان نامه کشاورزی، پایان نامه زراعت، مقاله کشاورزی، مقاله زراعت،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
سه شنبه 29 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
پروژه فقل امنیتی 8 رقمی


دسته :رشته مهندسی برق
فرمت فایلdoc
حجم فایل676 کیلو بایت!!
تعداد صفحات فایل18

پروژه قفل دیجیتال

سورس کد برنامه فقل امنیتی 8 رقمی

 

'///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
'//                  Digital Safety Lock Use ATmega8(36%)                     //
'//                      Compiler: Bascom 1.11.7.4                            //
'///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
'LCD
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Pinc.3 , Db5 = Pinc.2 , Db6 = Pinc.1 , Db7 = _
Pinc.0 , E = Pinc.4 , Rs = Pinc.5
Config Lcd = 16 * 2
Deflcdchar 0 , 32 , 4 , 12 , 31 , 12 , 4 , 32 , 32
'Keypad
Config Kbd = Portb
'I/O
Config Pind.0 = Input                                       'Default
Config Pind.1 = Output                                      'Speaker
Config Pind.2 = Output                                      'Relay
Set Portd.0                                                 'Active Pullup Res
Default Alias Pind.0
Speaker Alias Pind.1
Relay Alias Portd.2
'Var
Dim A As Byte , K As Byte , Result As Byte , Num As String * 1
Dim Pass(8) As String * 1 , Pass1(8) As String * 1 , Pass2(8) As String * 1
Dim Pass_eeprom(8) As Eram String * 1 , Rcv(8) As String * 1
'Sub

دانلود پروژه فقل امنیتی 8 رقمیادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : فقل امنیتی 8 رقمی، فقل امنیتی، پروژه برق، دانلود پروژه برق، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله الکترونیک،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
پایان نامه تولید برق با استفاده از جزر و مد


پایان نامه  کارشناسی
عنوان کامل: تولید برق از طریق جزر و مد
رشته تحصیلی: مهندسی برق - قدرت !!!
فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات: 142
________________________________________________________
- چکیده:
رشد رو به تزاید مصرف منابع غیرقابل تجدید انرژی و افزایش آلودگی های ناشی از بهره برداری های بی رویه، توازن این ذخائر پایان پذیر را به مخاطره افكنده و در این رابطه، بررسی راهكارهای عملی استفاده از منابع جدید انرژی (انرژی‌های تجدیدپذیر ) در دستور كار محققان و دانشمندان قرار داده است.
حفظ سلامت محیط زیست و قابلیت بازیافت طبیعی دو خصوصیت مهمی است كه در گزینش نهایی این منابع مورد توجه بوده و در این راستا، جذب انرژی مفید از اقیانوس ها، دریاها و رودخانه ها بعنوان یكی از پاكیزه ترین منابع بكر به جهان معرفی گردیده است.
بحران انرژی در دهه 1970 میلادی، فكر دانشمندان را به سوی منابع انرژی مستقل از سوخت فسیلی كشانده كه از آن جمله استفاده از انرژی پایان ناپذیر نهفته در دریاها می باشد.
در این پایان نامه به چگونگی تولید برق از جزر و مد دریاها بعنوان یكی از انرژیهای پایان ناپذیر نهفته در دریا اشاره شده است.
در فصل اول سعی شده تا ابتدا مختصری درباره انرژیهای قابل حصول از دریاها گفته شود تا خواننده این پایان نامه یك دید كلی درباره انرژیهای دریایی پیدا نماید. در فصل دوم در مورد جزر و مد و چگونگی به وجود آمدن جزر و مد و پارامترهای موثر در جزر و مد مطالبی ارائه گردیده است. در فصل سوم به شرایط لازم مكانی، برای ایجاد نیروگاههای جزر و مدی و نكات اساسی طراحی نیروگاههای جزر و مدی اشاره شده است. در فصل چهارم به روشهای مختلف تولید برق از طریق نیروی جزر و مدی، همچنین به عنوان نمونه دو نیروگاه جزر و مدی لارنس فرانسه و آناپولیس كانادا كه در حال حاضر از آنها برای تولید برق استفاده می شود اشاره شده است. و در نهایت به بررسی سواحل ایران برای استفاه از انرژی جزر و مدی برای تولید برق پرداخته شده است. در فصل پنجم هم ترجمه مقاله ای آمده است كه به كوشش حقیر انجام شده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : تولید برق با استفاده از جزر و مد، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله برق قدرت، پایان نامه برق، پایان نامه قدرت، پایان نامه برق قدرت،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما

دانلود مقاله معماری ارگانیك و رایت

     فرمت فایل: PPT - پلورپونت !!!!!

فهرست مطالب
مقدمه
پدیده ارگانیک
ریشه اصلی معماری ارگانیک
کلاسیسیسم
رمانتیسم
لائوتسه
معماری ارگانیک
ارگانیک از دیدگاه رایت
فرم های ساختمانی
اصول معماری ارگانیک
سه طرح اصلی ساختمان سازی ارگانیک
لوئی سالیوان
خانه جیمز چارنلی،شیکاگو،ایلینویز۱۸۹۱
اوک پارک،ایلینویز،۱۹۰۰
خانه ویلیام ،اچ،وینسلو،۱۸۹۳-۱۸۹۴
خانه ویلیام ،جی،فریک در اوک پارک۱۹۰۱-۱۹۰۲
خانه وارد دبلیو ویلیتس در ایلینویز۱۹۰۲-۱۹۰۳
معبد یونیتی در ایلینویز۱۹۰۵-۱۹۰۷
خانه اوری ،کونلی ،ایلینویز۱۹۰۵-۱۹۰۷
نکات اصلی برنامه ریزی
خانه فردریک سی روبی ،شیکاگو،ایلینویز۱۹۰۸-۱۹۰۹
خانه خانم توماس گیل ،اوک پاک ۱۹۰۹
خانه بازی کودکان،ریور ساید ،ایلینویز۱۹۱۲-۱۹۱۳
hull house کنفرانس
مقایسه معماری تیر و ستون با معماری ارگانیک بتنی
هتل امپریال ژاپن ۱۹۱۵-۱۹۲۲
ویژگی های تاثیر گذار در معماری ژاپن
اقلیم،طبیعت،و ارتباط بیرون و درون معماری ژاپن
رایت
خانه آلیس میلارد ،پاسادانا کالیفرنیا۱۹۲۳-۱۹۲۴
اصول ارگانیک در خانه آبشار
آموزش معماری ارگانیک
تالیسن غربی خانه و اتاق کار رایت آریزونا
طراحی آسمان خراش
شهر سازی ارگانیک
شهر ایده آل رایت
شهر قابل سکونت
روند تکامل سیستم فکر


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته معماری، 
برچسب ها : معماری ارگانیک، مقاله معماری، مقالات معماری، دانلود مقاله معماری، دانلود مقالات معماری، خانه آبشار، شهر قابل سکونت،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
گزارش کار آموزی معماری -  طراحی موزه عشایریدسته بندی:کارآموزی...
فرمت فایل:doc
حجم فایل:12647 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل:73

چکیده 8

مقدمه. 9

فصل اول

شناخت موضوع. 10

تاریخچه موزه در جهان. 11

تاریخچه موزه در ایران. 13

تعاریفی از موزه 11

اهداف موزه 15

عمده فعالیت های موزه 16

انواع موزه 16

نقش آموزشی موزه 20

نقش موزه درتوسعه فرهنگی.. 20

موزه،وجهی ازرویکردوتحول بنیادین درنظام معرفتی جدید. 21

آشنایی با طراحی موزه ها و گالریهای آثار هنری.. 21

معیارومسائل طراحی موزه 23

الزامات درطراحی فضایی موزه ها 24

فضای واقعا عمومی.. 25

فصل دوم

ضوابط و برنامه فیزیکی.. 37

ریز فضاها و برنامه فیزیكی.. 38

فضاهای كه برای طراحی موزه در نظر گرفته شده است... 40

فصل سوم

بررسی نمونه ها 26

موزه فرش ایران. 27

موزه هنرهای ملی.. 29

موزه هنرهای معاصر. 29

بررسی نمونه خارجی.. 30

فصل چهارم

شناخت پارس آباد و اقلیم آن. 45

بررسی استان اردبیل.. 46

اقلیم. 48

صنایع دستی اردبیل.. 49

معرفی پارس آباد. 55

وجه تسمیه. 55

پیدایش شهر. 56

موقعیت و وسعت... 58

جمعیت... 59

توپوگرافی.. 59

شیب... 60

آبهای سطحی.. 61

پهنه بندی خطر زلزله. 61

درجه حرارت... 62

تعداد و نحوه استقرار آبادیها 62

راه های روستایی.. 63

خدمات بهداشتی و درمانی.. 63

وضعیت بخش های مختلف اقتصادی.. 64

صنایع دستی پارس آباد. 64

وضعیت اجتماعی.. 64

وضعیت اقتصادی.. 65

بررسی اقلیم پارس آباد. 66

تحلیل آماری دمای منطقه مغان. 66

اقلیم پارس آباد. 66

اقلیم و پوشش گیاهی مناطق مختلف استان. 67

بارندگی.. 68

احتمال وقوع اولین بارش برف در پارس آباد. 68

احتمال وقوع آخرین بارش برف در پارس آباد (در فصل بهار). 69

اصول اجرایی و عملی طراحی در این اقلیم. 70

انتخاب جهت استقرار ساختمان و پارامتر مرتبط با آن. 70

تعیین جهت ساختمان با توجه به عوامل اقلیمی.. 70

منابع ومآخذ. 72

 

چکیده

هنرهای عشایری و دستی شهرستان پارس آباد زیاد هست از جمله هنرهای دستی و عشایری مهم پارس آبائ عبارتنند: فرش یافی ، گلیم بافی، جاجیم بافی، ورنی ، .... و صنایع دستی  عشایری زیاد دیگر است. شهرستان پارس آباد که از نظر وسعت در استان اردبیل از سایر شهرستانها بزرگتر هست بنایراین به فضای برای به نمایش گذاشتن ای صنایع با ارزش در عموم مردم را دارد . به همین دلیل انتخاب موضوع این پایان نامه موزه عشایری است. این پایان نامه شامل پنچ فصل می باشد که فصلهای این پایان نامه به عبارت زیر می باشد:

فصل اول :شامل شناخت موضوع است.نکاتی مانند تعاریف و تاریخچه اهداف موضوع و مسایل مرتبط با این حوزه می باشد.هدف مطالعات این فصل آشنایی کلی و شناخت با موزه است.

فصل دوم: نمونه بررسی ها است. در این فصل نمونه های مهم خارجی و داخلی مورد بررسی قرار گرفته که هدف از آن ایده برداری و کمک به بهتر طراحی کردن طرح پیشنهادی هست.

فصل سوم: برنامه ریزی فیزیکی است. دراین فصل استانداردها- دیاگرام و ضوابط بخشهای مختلف برای طراحی موزه یحث شده که هدف از این فصل کمک به طراحی استاندارد با اندازه های مناسب بین المللی است

فصل چهارم: شناخت پارس آباد است. این فصل اقلیم و عوامل موثر بر طرح و همچنین دستاوردهای عشایری این شهرستان که در این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد را بررسی کرده

 فصل پنچم: پیوست ها و نقشه ها است. در  این فصل طرح پیشنهادی این پایان نامه ارائه شده.

 

مقدمه

 چنین مطالعاتی نشان می دهد که با وجود آنکه جمع آوری مجموعه ها و حفظ میراث فرهنگی از صفات اولیه انسان بوده ولی او در خلال این تاریخ چقدر دیر به ایجاد موزه ها اقدام نمود. از آغاز، غذا، لباس و اسلحه برای وی بسیار ضروری بوده و او آموخت تا آنها را برای نیازهای آتی اندوخته و انبار کند. سپس دوره ای رسید که او اشیایی را برای رفاه شخصی و اثبات اعتبار خود جمع آوری نمود. با افزایش پیچیدگی تمدن ها، فرصت های بیشتری برای جمع آوری اشیاء گرانبها مانند اسلحه و زره، ابریشم و پرده های نقش دار، طلا و جواهرات بوجود آمد. هدایای شاهان، کاخ ها و معابد را تزیین می نمود و به صورت تصادفی، ازدواج و یا خوش اقبالی در جنگ، دست به دست می شد. گنج ها سهم خاندان های اشرافی شده و یا سبب قدرتمند شدن ارتش ها می شد. بعداً از این دارایی ها به طور معمول برای تقدیر از ثروتمندان و نوابغ نیز استفاده می شد و از این رو ارتقاء سطح زندگی آنها را نیز به دنبال داشت. شاهان از این طریق از خویشاوندان و دوستان خود حمایت کرده و رقبا و زیردستانشان را تحت تاثیر قرار می دادند. بعداً نیز مجموعه های گرانبها همچنان انعکاسی از تمایل مثبت افراد، فرهنگ و منافع وسیع آنها به شمار می رفتند. در این زمان انسان دارای خانه، ثروت و خانواده بود و به جمع آوری کتاب، عکس، اشیا هنری و گنجیه های طبیعی توجه می نمود.

دانلود موضوع کار آموزی: طراحی موزه عشایریادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته معماری، 
برچسب ها : گزارش کار آموزی طراحی موزه، طراحی موزه، گزارش کار آموزی معماری، دانلود پروژه کارآموزی معماری، پروژه کارآموزی معماری، پروژه دانشجویی، دانلود تحقیق رایگان،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله بررسی عوامل موثر بر کفایت شناخت حسابرسان از استانداردهای حسابداری ایرانی


رشته :حسابداری
فرمت فایلdoc
حجم فایل205 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل106

تحقیق حاضر به دنبال تعیین كفایت شناخت حسابرسان شاغل در حرفه حسابرسی از استانداردهای حسابداری و تعیین تاثیر عواملی خاص مانند رده سازمانی و رشته تحصیلی حسابرسان در این شناخت است. از دیگر اهداف تحقیق پی بردن به این مطلب است كه شناخت حسابرسان نسبت به استانداردهای مختلف حسابداری یكسان است یا خیر.

 برای رسیدن به این اهداف‌‌‌‌ با استفاده از تكنیك "دلفی" پرسشنامه‌ای طراحی و بین نمونه تحقیق كه 490 نفر از حسابرسان شاغل در حرفه حسابرسی ایران بودند، توزیع شد. از 405 پرسشنامه برگشت شده برای تجزیه و تحلیل استفاده شد و در نهایت نتایج این تجزیه و تحلیل‌ها نشان داد كه حسابرسان ایرانی در تمامی رده‌های سازمانی به استثنای كمك حسابرسی با استانداردهای حسابداری ایران، آشنایی كافی دارند و برخلاف رده سازمانی، رشته تحصیلی حسابرسان در این شناخت تاثیر معنادار ندارد و در نهایت شناخت حسابرسان از استانداردهای مختلف حسابداری ایران یكسان نیست.

دانلود بررسی عوامل موثر بر کفایت شناخت حسابرسان از استانداردهای حسابداری ایرانیادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : استانداردهای حسابداری ایرانی، عوامل موثر بر کفایت شناخت حسابرسان، مقاله حسابداری، مقاله رشته حسابداری، مقالات حسابداری، پروژه حسابداری،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقدمه‏ اى بر تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها


رشته تحصیلیمدیریت!!!
فرمت فایلdoc
حجم فایل38 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل65

فصل اول 
اهداف و موضوعات مورد بحث
در این فصل مباحث عمومى و مقدماتى تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها مورد بحث قرار مى‏گیرد. خواننده با مطالعه این فصل در مى‏یابد كه اصولاً سیستم چیست، چه خصوصیاتى دارد، داراى چه ابعادى است، چه انواعى دارد، ضرورت توجه به سیستم چیست و تحلیلگر سیستم كیست.
همچنین در این فصل پس از ارائه یك طبقه بندى براى انواع سیستمها، سیستمهاى مورد نظر این كتاب را كه سیستمهاى سازمانى- انسانى هستند مورد بحث قرار مى‏دهد و برخى از خصوصیات اینگونه سیستمها را برمى‏شمرد. سپس چگونگى پیدایش علم تجزیه و تحلیل سیستم و علومى كه شالوده این علم را تشكیل دادند، مورد بررسى مختصر قرار مى‏گیرد. پس از آن مطالبى كلى و كلیدى پیرامون فعالیتهائى كه در تجزیه و تحلیل سیستم انجام مى‏شود بیان شده و خواننده در مى‏یابد، اصولاً تجزیه و تحلیل سیستم چگونه انجام مى‏شود.
تفاوتهاى دیدگاهها از علم تجزیه و تحلیل و دیدگاه این كتاب از علم تجزیه و تحلیل سیستم و نیز ارتباط فراروند تجزیه و تحلیل و طراحى سیستم با فراروند مهندسى نرم‏افزار، در ادامه مورد بحث قرار خواهد گرفت و مهندسین نرم‏افزار جایگاه خود را در برخورد با مطالب این كتاب در مى‏یابند.
در انتها نیز مهمترین خصوصیت تجزیه و تحلیل سیستم كه رهیافتى بودن آن است مورد بحث قرار گرفته و اهدافى كه از تجزیه و تحلیل سیستم دنبال مى‏شود به همراه مفاهیم تفكر سیستمى به طور مختصر بیان مى‏شود.
نكات قابل توجه براى یادگیرى
این فصل، دید اولیه و اساسى را به خواننده براى ورود به مباحث اصلى كتاب كه در فصول آینده مطرح مى‏شود مى‏دهد و بسیارى از نكات كلیدى براى یادگیرى فصول آینده در این فصل مطرح مى‏شود. پیشنهاد مى‏شود كه مطالعه این فصل با دقت كافى انجام شود.
بحث پیرامون چگونگى پیدایش این علم، براى درك بهتر خواننده از مطالب و پیدا كردن دید كافى براى مباحث بعدى است. به خاطر سپردن جزئیات این مباحث لزومى ندارد. اما خواننده باید كلیات را تشخیص دهد.


فهرست
1-1- سیستمها در محیط اطراف ما
2-1- انواع سیستمها، سیستمهاى سازمانى-انسانى
3-1- سیر تحول و پیدایش علم تجزیه و تحلیل سیستم
4-1- نگاهى كلى به فراروند تجزیه و تحلیل و طراحى سیستم
5-1- دیدگاهها از علم تجزیه و تحلیل سیستم
6-1- رهیافتى بودن تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمها
7-1- اهداف عمومى تجزیه و تحلیل سیستم
8-1- تفكر سیستمى
1-1- سیستمها در محیط اطراف ما
1-1-1- سیستم

دانلود تحقیق مقدمه‏ اى بر تجزیه و تحلیل و طراحى سیستمهاادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته صنایع و طرح های توجیهی صنعتی و کشاورزی، پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : تجزیه و تحلیل سیستمها، طراحى سیستمها، مقاله مدیریت، مقاله صنایع، تحقیق مدیریت، تحقیق صنایع، مقاله مهندسی صنایع،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
مقاله سرمایه گذاری خارجی


رشته:::اقتصاد
فرمت فایلdoc
حجم فایل16 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل32

مقدمه :

از روزی كه بشر خود را شناخت روز به روز بر اهمیت و نقش سرمایه در امر تولید افزوده شده است. اگر بشر اولیه فاقد اولین سرمایه و‌آلات و ادوات بود حتی نمی توانست ارتزاق كند یا در مقابل حیوانات وحشی از خود دفاع كند. لذا نسلهای بعد ناگزیر شدند كه نه تنها به تعداد وسایل تولیدی و ابزار كار افزوده، بلكه به اصلاح و تكمیل آنها نیز بپردازند، بطوریكه همان تیر سنگی عصر حجر، تدریجاً به كارخانجات بزرگ ذوب آهن و كارگاههای سازنده كشتی و سایر كارخانجات عظیم امروزی تبدیل شده است.

بنابراین سرمایه مهمترین عامل تولید، رشد اقتصادی و توسعه است و لذا همه كشورها، در فكر فراهم آوردن سرمایه داخلی هستند و چون اغلب كشورهای در حال توسعه فاقد سرمایه كافی هستند باید این عامل را از خارج جذب كنند، به عبارت دیگر باید سرمایه گذاری خارجی در كشورشان صورت پذیرد.

بنابراین جهت آشنایی بیشتر با حركت سرمایه و روند سرمایه گذاری خارجی، در این فصل ابتدا مطالبی در رابطه با حركت سرمایه و چگونگی پیدایش شركتهای چند ملیتی ارائه می شود و سپس به تاریخچه سرمایه گذاری خارجی در جهان و ایران اشاره می شود.

2-1- حرکت سرمایه

اقتصاد بین الملل عبور سرمایه از مرزهای بین المللی و سرمایه گذاری در کشوره ای دیگر را به عنوان بخشی از روابط اقتصادی ملل و متمایز از بازرگانی در سطح جهان می شناسند . بدین ترتیب محققان این رشته در جهت بهره گیری از فرضیات و تعاریف خاص خود ، روند حرکت سرمایه بین کشور ها را توسط تئوری حرکت سرمایه بررسی و ارزشیابی کرده اند . البته تئوری حرکت سرمایه تنها موضوع انتقال آن را مطرح نمی کند . بلکه جریان حرکت سرمایه ، انگیزه ها ، دلایل و بالاخره اثرات محدودیتها و آزادی های سیاسی در این خصوص را نیز مد نظر قرار می دهد .

دانلود سرمایه گذاری خارجیادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات دانشگاهی، پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : سرمایه گذاری خارجی، تحقیق اقتصاد، تحقیق رشته اقتصاد، مقاله اقتصاد، مقاله رشته اقتصاد، مقالات اقتصاد، مقالات اقتصادی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
دانلود تحقیق ISO 9000 و مدیریت كیفیت


دسته:::مدیریت
فرمت فایلdoc
حجم فایل43 کیلو بایت!!!
تعداد صفحات فایل87

اطلاعاتی دربارة‌ سازمان بین المللی استاندارد ISO 
1/1 – ISO سازمان حامی ISO 9000 
مجموعه استاندارهای بین المللی ISO 9000 برای مدیریت و تضمین كیفیت ، در بیش از 90 كشور مورد استفاده قرار گرفته است و تا كنون هزاران سازمان تولیدی و خدماتی در بخشهای دولتی و خصوص موفق به استقرار سیستم كیفیت بر اساس این استاندارها و دریافت گواهینامه ISO 9000 شده اند . 
ISO 9000 تنها یك سری استاندارد از هزارن استاندارد بین المللی است كه سازمان 
( ISO ) از شروع فعالیتهایش در سال 1946 میلادی تهیه و منتشر كرده و معروفیت زیادی را نیز برای این سازمان كسب كرده است به طوری كه نام ( ISO ) را در كنار متخصصینی كه مستقیماً در ارتباط با استاندارهای فنی هستند در سطح وسیعتری از جامعة‌ تجاری مطرح نموده است . با این حال بسیاری از افراد این جامعه ممكن است شناخت كافی در مورد سازمان پشتیبان ISO 9000 و كار آن داشته باشند .
برخی از زمینه های فنی كه ISO برای آنها استاندار تهیه می كند عبارتند از : 
مهندس مكانیك ، مواد شیمیایی پایه ، مواد غیر فلزی و سنگهای معدنی ، پردازش اطلاعات ( انفورماتیك ) ، گرافیك و عكاسی ، كشاورزی ، ساختمان ، تكنولوژیهای خاص ، بهداشت و درمان موضوعات پایه ، محیط زیست ، بسته بندی و توزیع كالا . 

2/1 – وظیفة ISO : 
ISO در حقیقت توافق نامه های فنی ای در سطح بین المللی تهیه می كند كه به صورت استاندارهای بین المللی منتشر می شوند . این كار یك فعالیت عمدة ISO به حساب می آید در طول سال در هر روز كاری بین 12 الی 15 گردهمایی توسط گروههای فنی ISO در سراسر جهان برگزار می كشود كه در آنها كار اصلی تهیة استاندارها صورت می گیرد . در مجموع بیش از 283 گروه فنی وجود دارد كه سالانه 30000 متخصص در آن شركت می كنند . دبیر خانه مركزی ISO در ژنو كار همانگی فعالیتهای فنی فوق الذكر و چاپ استاندارهای تكمیل شده را بر عهده دارد . 
بررسی اینكه آیا استاندارها مطابق شرابط ذكر شده اجرا می شوند یا نه در حیطة وظایف ISO نیست . این فرآیند بررسی كه اصطلاحاً « ارزیابی تطابق » (Conformity Assenment ) نامیده می شود ، عملاً به عرضه كنندگان و مشتریان آنان در بخش خصوصی و مراكز قانونی – در مواردی كه استاندارهای ISO در قوانین عملی گنجانده شده باشد مربوط می شود . به علاوه تعداد زیادی آزمایشگاه و مراكز ممیزی یا به عبارت دیگر شخص ثالث وجود دارند كه به طور مستقل خدمات ارزیابی تطابق را برای تعیین انطباق فرآوردههای خدمات یا نظام ها با استاندارهای ISO ، عرضه می كنند . سازمانهای مذكور ممكن است این خدمات را به نمایندگی از جانب یك مرجع قانونی ، یا به صورت یك فعالیت تجاری كه هدف آن ایجاد اعتماد بین عرضه كنندگان و مشتریان آنان است ارائه دهند در برخی كشورها ، اعضاء ISO كار ارزیابی تطابق را به نیابت از دولتهای متبوع خود یا به صوت یك فعالیت حرفه ای انجام می دهند . به هر حال خود ISO هیچگونه اختیاری در كنترل این گونه فعالیتها ندارد .

دانلود تحقیق ISO 9000 و مدیریت كیفیتادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته صنایع و طرح های توجیهی صنعتی و کشاورزی، پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : ISO 9000، مدیریت كیفیت، مقاله مدیریت، مقاله صنایع، مقاله مهندسی صنایع، تحقیق مدیریت، تحقیق مهندسی صنایع،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
تحقیق آسیب شناسی رفتار سازمانی


رشته:مدیریت!!!
فرمت فایلdoc
حجم فایل18 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل32

چكیده
آسیب شناسی (Patholiogy) مطالعه مبانی كاركردهای نابسامان است. بیشتر مردم بر این عقیده اند كه پدیده هایی چون جنایت، تخلف، الكلیسم، اعتیاد به موادمخدر، فقر و حاشیه نشینی و سوءسكونت های حاد و جنبه های آسیب شناختی در زندگی امروزی هستند. در چارچوب نظریه تضاد، بروز پدیده های تعارض آمیز و تضادهای درونی جامعه كه پایه اصلی آنها تعارض های طبقاتی است موجب نابسامانی های رفتاری می شوند. تمركز سرمایه و قدرت در دست گروه هایی كه علایق و منافع مشترك اقتصادی و سیاسی دارند - و با یكدیگر نیز در ستیزند - موجب گرایش دادن معیارها به سمت استفاده خودی و ایجاد محرومیت توده ها می شود. محرومیت ها، واكنش های پرخاشگرانه، غیرعادی، نابهنجار و بزهكارانه را موجب می شوند و به هر حال گروه های آسیب دیده اجتماعی را پدید می آورند. در این مقاله عوامل مختلف در ایجاد كاركردهای نابسامان در رفتار سازمانی آسیب شناسی می شود.

1-- مقدمه
امروزه نمى توان بدون توجه به میزان بهره ورى در تولید اجتماعى و بدون آگاهى از ساز و كارها و عوامل مؤثر بر افزایش آن، به سوى توسعه پایدار گام برداشت. زیرا هر قدر در جامعه صرف تولید اجتماعى شود، باید بازده معقولى داشته باشد تا جامعه بتواند به حیات خود ادامه دهد. درواقع، جامعه اى كه داده هاى آن بیش تر از ستاده ها باشد، جامعه اى مبرا بوده و در بحران هاى اقتصادى، اجتماعى، فرهنگى و سیاسى جهان امروز توان پایدارى و همگامى با توسعه پایدار و انسانى را نداشته و موفق به گذر از این بحران ها نمى شود.

دانلود تحقیق آسیب شناسی رفتار سازمانیادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته صنایع و طرح های توجیهی صنعتی و کشاورزی، پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : آسیب شناسی رفتار سازمانی، رفتار سازمانی، مقاله مدیریت، مقاله مهندسی صنایع، مقاله صنایع، تحقیق مدیریت، تحقیق مهندسی صنایع،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله تقوی و تكامل بشری در نهج البلاغه


رشته:فقه و حقوق اسلامی
فرمت فایلdoc
حجم فایل28 کیلو بایت!!!!
تعداد صفحات فایل58

» فهرست مطالب «

آغاز سخن  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4

تصویری از نهج البلاغه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .5

تقوی از دیدگاه لغت. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7

تقوی در قرآن . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .7

تقوی در نهج البلاغه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9

برنامه روز و برخورد با مردم . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9

عكس العمل متقی در برابر ثنا گوئی مردم . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .18

نشانه ها و علامت های پروا پیشگان و متقیان . . . . . . . . . . . . . . . . 20

نشانه های دیگر . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .27

حالت شكر و سپاس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .28

یاد خدا . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .29

روز شادمان از فضل و رحمت الهی اند . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .30

درگیری با نفس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .31

دانش همراه حلم و سخن توام با عمل . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 34

برخی وارستگی‌های خلقی و رفتاری . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .35

امید به خیر و ایمنی از شر . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 38

یا دارنده خدا در همه حال و همه جا . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39

عفو ، عطا ، پیوند . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .40

كمالاتی فردی در زندگی فردی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 43

چند فضیلت دیگر در رابطه با زندگی اجتماعی . . . . . . . . . . . . . . . . .45

وارستگی های دیگر . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 49

رنج خود و راحت جانان طلب . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50

پاك نظری و نرم خوئی و مهربانی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 51

پیشنهادهای عملی و كاربردی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .54

سخن پایانی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 56

فهرست منابع . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .58آغاز سخن

در آیین مقدس اسلام ودر قرآن كریم تقوی و پرهیزگاری زیر بنای اعمال نیك هر انسان مسلمان و مومن قلمداد شده است كه گویی منهای هیچ عبادت و هیچ طاعتی از انسان پذیرفته نیست:

انّما یتقبّل الله من المتقین.

جز این نیست كه خداوند از متقیان وپرواداران می پذیرد.

اصولا تقوی و پرواداری هم هدف است وهم خود زمینه ساز و وسیله ای است برای پاكی وتعالی روح آدمی كه هیچ مسلمان ومومنی بدون زمینه تقوی نمی تواند در راه ارشاد, هدایت و رستگاری گام بسپارد:

ذلك الكتاب لا ریب فیه هدی للمتقین.

این كتاب كه تردید وشكی در آن نیست , مایه هدایت و رستگاری است فقط برای پرهیز گاران ومتقیان.

لذا می بینیم كه مساله تقوی در قرآن و سنت پایگاهی عظیم دارد,كرارا ودر موارد متعددی از آن سخن به میان آمده واز بعدهای مختلفی مورد بحث قرار گرفته است واولیای دین پیرامون آن وبیان صفات متقین و فضائل آنان داد سخن داده اند.

وبا مطالعه نهج البلاغه نیز می توان دریافت كه تقوی در نظر حضرت علی (ع)اهمییت بسیار داشته است .

به همین دلیل من وظیفه خود احساس كردمتا با تهیه مقاله ای گفتار آن حضرت را در مورد تقوی و متقین وآثار آن بیان كنم .

كه در اینجا لازم می دانم از جناب آقای كیفی مسئول محترم واحدقرآن آموزش وپرورش ناحیه چهار كه ازراهنمائی های ایشان بسیاراستفاده كردم تشكر كنم.ولازم میدانم از مدیریت و معاونین دبیرستان امام رضا(ع) وهمچنین مسئول كتابخانه این دبیرستان كه كمكهای شایانی در این راه به من كردند كمال سپاسگزاری را داشته باشم .

تصویری از نهج البلاغه

نهج البلاغه كتابی است حاوی 239 و 79 نامه و 480 حكمت و كلمات قصار كه امیرالمؤمنین علی (ع) در زمان كوتاه خلافت خود ، ایراد نموده است و محمدبن حسین موسوی معروف به «سیدرضی» (359-406) كه از بزرگان علماء شیعه است در سال 400 هجری آنرا برشته تحریر در آورده است.

مؤلف نهج البلاغه درباره هدف از تألیف می گوید در آغاز جوانی شروع به تألیف كتابی درباره خصائص ائمه علیهم السلام نموده و مشتمل بر سخنان و سایر خصوصیات آنها بوده در بخش آخر مربوط به حضرت علی كلمات قصا آن حضرت را نوشتم كه پس از این كه برخی از دوستان آن را دیدند بسیار پسندیدند و از من تقاضا كردند كه خطبه ها و نامه های آنحضرت را هم اضافه كنم. آنها می دانستند كه چنین كتابی از لحاظ شاهكارهای فصاحت و بلاغت و گوهرهای درخشان ادب عربیت بی مانند خواهد بود ، زیرا امیرالمؤمنین(ع) سرچشمه فصاحت و زادگاه بلاغت است....

دانلود تقوی و تكامل بشری  در نهج البلاغهادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات دانشگاهی، پروژه و تحقیق و مقالات دروس عمومی، پایان نامه و تحقیق و مقالات حقوق، 
برچسب ها : تكامل بشری در نهج البلاغه، تقوی در نهج البلاغه، مقاله فقه، مقاله حقوق، مقاله حقوقی، مقاله اخلاق، مقاله اندیشه اسلامی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER

گزارش آزمایشگاه مکانیک سیالات 


تلفات در زانویی ها و تغییر ناگهانی سطح مقطعها!!!

 

     فرمت فایل: WORD !!!

هدف آزمایش :

هدف از این آزمایش تعیین افت انرژی ناشی از خم ها و تغییر مقطعهای ناگهانی به نام تلفات موضعی، محاسبه ضریب افت جزئی k که عددی ثابت است، محاسبه طول معادل و اختلاف
ضریب های تئوری با مقدار عملی می باشد. این تلفات که گاهی به آن تلفات جزئی می گویند ممکن است که بیشتر و مهم تر از اتلافات در لوله ها به دلیل اصطکاک باشند.

تئوری و روش انجام آزمایش :‌

افت انرژی كلی در یك سیستم لوله كشی ناشی از دو عامل است. یك افت انرژی طولی كه در اثر مقاومت نیروی چسبندگی سیال بوجود می آید (افت انرژی اصطکاکی) و دیگری افت انرژی در اثر عواملی از قبیل زانویی ها، شیرها یا تغییرات سطح مقطع می باشد، که در این آزمایش به نوع دوم که شامل خم ها و تغییر مقطعهای ناگهانی می باشد می پردازیم.


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته عمران، پروژه و تحقیق و مقالات رشته مکانیک، 
برچسب ها : گزارش کار آزمایشگاه مکانیک سیالات، آزمایشگاه مکانیک سیالات، گزارش کار آزمایشگاه، گزارش کار آزمایشگاه مکانیک، گزارش کار آزمایشگاه سیالات،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله حكومت و اخلاق از دیدگاه امام علی علیه السلام


فرمت فایلdoc
حجم فایل31 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل44

امام على(ع)، كارگزاران حكومت و راهكارهاى اصلاحات

یكى از برنامه‏هاى اصلاحى حضرت على(ع) در دوره زمامدارى، گماشتن نیروهاى شایسته، كارآمد و صالح در مصادر امور حكومت بود. زیرا استقرار و دوام حكومت به ویژه با شاخصه‏هاى دیندارى و عدالت، بدون كارگزاران شایسته عملى نخواهد بود. از این‏رو، یكى از مقوله‏هاى مهم و مورد توجه جدى امام على(ع)، كارگزاران حكومت بود.

چگونگى گزینش و انتخاب این نیروها در مناصب گوناگون سیاسى، نظامى، مالى، قضایى و ادارى، آشنا نمودن آنان با دستورالعمل‏هاى مدیریتى، شیوه زمامدارى و رفتار با مردم، و نظارت بر عملكرد و مدیریت آنان به منظور حسن اجراى امور كه به تأمین امنیت جامعه، رضایت عمومى مردم، استحكام و ثبات حكومت منجر گردد، از مسایلى است كه امام(ع) بدان‏ها پرداخته است.
حضرت(ع) با این مبانى نظرى سعى داشت تا مدلى از نظام مدیریت اسلامى را در زمان خویش اجرا نماید و براى آینده مسلمانان نیز معیارهاى لازم و اصول كلى را ارائه دهد. در این مقاله كوشش مى‏شود تا برنامه‏هاى اصلاحى امام على(ع) در باره كارگزاران حكومت، به ویژه مواردى چون معیارهاى انتخاب، توصیه‏ها و رهنمودهاى مدیریتى، و سیاست‏هاى نظارتى و مراقبتى ایشان تحلیل و تبیین گردد.

دانلود حكومت و اخلاق از دیدگاه امام علی علیه السلامادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات دروس عمومی، 
برچسب ها : مقاله اخلاق، مقاله تاریخ اسلام، تحقیق اخلاق، تحقیق تاریخ اسلام، پروژه دروس عمومی، تحقیق دروس عمومی، مقاله دروس عمومی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما

سوالات پیام نور رشته روانشناسی ..... نیمسال دوم 92-93 و تابستان

سوالات پایان ترم رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور !!!!!!!!!!!!!
نیمسال دوم 92-1393 و تابستان 1393
 
این بسته شامل دروس و نیمسال های زیر است:
سوالات اختلالات یادگیری با پاسخنامه (تابستان 1393) 
سوالات تفكر و زبان با پاسخنامه (تابستان 1393)
سوالات تاریخچه و مكاتب روانشناسی با پاسخنامه (تابستان 1393)
سوالات روانشناسی مرضی كودك با پاسخنامه (تابستان 1393)
سوالات آسیب شناسی روانی 2 با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-93)
سوالات درس ارزشیابی شخصیت با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-93)
سوالات بهداشت روانی با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-93)
سوالات روانشناسی كودكان استثنایی (آموزش و پرورش كودكان استثنایی – روانشناسی و آموزش كودكان استثنایی) با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-1392)
سوالات روانشناسی مشاوره و راهنمایی با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-1393)
سوالات متون روانشناسی به زبان خارجی 1 با پاسخنامه (نیمسال دوم 92-1393) 

 

ادامه مطلب


نوع مطلب : پایان نامه و تحقیق و مقالات روانشناسی، 
برچسب ها : سوالات پیام نور رشته روانشناسی، سوالات پیام نور، سوالات پیام نور روانشناسی، سوالات اختلالات یادگیری، سوالات تفكر و زبان، سوالات تاریخچه و مكاتب روانشناسی، سوالات روانشناسی مرضی كودك،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
مقاله عقوق والدین


دسته:علوم انسانی!!!!!
فرمت فایلdoc
حجم فایل34 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل77

یكی از گناهان كبیره عقوق والدین است چنانچه حضرت رسول (ص) و حضرت امیر(ع) و حضرت صادق و حضرت رضا و حضرت جواد علیهم السلام در روایتیكه در شماره كبائر از ایشان رسیده بكبیره بودنش تصریح فرموده اند بلكه از پیغمبر اكرم صلی الله علیه و اله چندین رسیده است كه از هر گناه كبیره بزرگتر شرك بخدا و عقوق والدین است و نیز از گناهانی است كه در قرآن مجید و احادیث صحیحه بر آن وعده عذاب داده شده است.

در قرآن مجید از قول عیسی بن مریم حكایت می فرماید كه خداوند مرا نیكوكار بما درم قرار داد و مرا ستمكار و بد عاقبت قرار نداد بسبب ترك نیكی بمادرم (سوره 19 آیه 34) و سبب اینكه ذكر پدر نكرده اینست كه آن حضرت پدر نداشت و لذا قبل از این آیه در حكایت حضرت یحیی (ع) ذكر پدر و مادر هر دو شده است. (سوره 19 آیه 15)

و در این دو آیه شریفه عاق والدین را بسه صفت یاد فرموده:

جبار (گردنكش و ستمگر)ن شقی (تیره بخت)، عصی (نافرمانی كننده گنه كار) و بهریك از آنها وعده عذاب سخت داده شده، چنانچه درباره جبار می فرماید و نومید شد هر گردنكش كینه ورزی پشت سراوست دوزخ و نوشانیده شود از آب چرك خون آلود، جرعه ای از آن بدهان می برد ولی نتواند فرو برد (او را گوارا نباشد) و مرگ از هر سوی باو رو آورد لكن مردنی نیست و از پس او است عذابی سخت و انبوه (سوره 14 آیه 15و16 و 17).

و درباره شقی می فرماید: اما آنها كه بدبختند در آتشند و ایشانرا در آتش ناله ای زار و خروشی سخت باشد، در آن آتش همیشه تا آسمانها و زمین برپا است جاویدانند مگر آنچه كه پروردگارت خواهد (سوره 11 ایه 106و107).

دانلود عقوق والدینادامه مطلب


نوع مطلب : مقالات دانشگاهی، پروژه و تحقیق و مقالات دروس عمومی، پایان نامه و تحقیق و مقالات حقوق، 
برچسب ها : عقوق والدین، مقاله علوم انسانی، مقاله دروس عمومی، مقاله اندیشه اسلامی، مقاله حقوق، مقاله حقوقی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
خانواده از دیدگاه پیامبر و جایگاه آن در نظام تعلیم و تربیت


فرمت فایلdoc
حجم فایل27 کیلو بایت!!!!
تعداد صفحات فایل58

مقدمه

تعلیم و تربیت اسلامی در بین مسلمان به دست فراموشی سپرده شده و دستورهای تربیتی این دین آسمانی در لابلای کتب مدفون و متروک مانده و غبار فراموشی و غفلت برآنها فرو نشسته است. از طرف دیگر ، غربیان با سعی و تلاش خود به اصول و نکات تربیتی و روانی دقیق برخورد می‌کنند، و بر ملل دنیا عرضه می‌دارند و چون مطابق منطق و برهان است مردم آنها را می‌پذیرند و خود را رهین خدمات علمی ایشان می‌دانند پس از آنکه چیست‌ و حسن شهرت ایشان در سراسر جهان گسترش می‌یابد ما از خواب بیدار می‌شویم و می‌گوییم این اصول و نکات در اسلام هم وجود دارد مثلا وقتی که غریبان درباره شعور باطن یا ضمیر مخفی مطالبی را بیان می‌دارند و آن را مدلل می‌سازند می‌گوییم این مطلب از آیات و روایات استفاده می‌شود یا هنگامی که درباره شخصیت و چگونگی تشکیل آن با استدلال به بحث می‌پردازند می‌گوییم که اینها دربیانات ائمه اطهار (ع) آمده است و .... از خود بپرسیم که چرا این طور نباشد که ما خودمان مستقلا در آیات و روایات به غور و بررسی بپردازیم و پیش از آنکه که دنباله رو دیگران باشیم با فکر و رای خود و با الهام از منابع اسلامی مطالبی را بر دنیا عرضه بداریم و نکات علمی و تربیتی اسلام را در دسترس پژوهندگان قرار دهیم و عظمت اسلام را به دیگران نشان دهیم ....

 

مقدمه................................ 3-1

چکیده................................ 3

موضوع تعلیم و تربیت.................. 5

ضرورت و اهمیت تعلیم و تربیت........... 6

اهمیت دادن اسلام به تعلیم و تربیت...... 7

تعلیم و تربیت گام به گام در مهد خانواده  8

اهمیت تشکیل خانواده در اسلام........... 10

دلیل تشکیل خانواده................... 13

عوامل رکود فکر تشکیل خانواده......... 17

ارزش و اهمیت ازدواج از نظر پیامبر اکرم (ص) 18

مهم‌ترین اصول انتخاب همسر.............. 20

حقوق زن و شوهر از دیدگاه پیامبر اکرم (ص)  24

حدود نفقه در اسلام.................... 28

کمک به همسر........................... 29

مهریه................................ 32

نقش موقعیت شناسی زن و مرد در استحکام خانواده 34

نقش خانواده در بزهکاری فرزندان....... 35

هدفهای تربیتی در خصوص ارتباط با والدین   38

الف- احترام به والدین................. 39

ب- حق شناسی در مقابل والدین.......... 40

هدفهای تربیتی در خصوص رابطه با فرزند. 41

وظایف والدین در برابر فرزند.......... 42

سخن آخر.............................. 48

فهرست منابع مورد استفاده ............ 49

دانلود خانواده از دیدگاه پیامبر اعظم (ص) و جایگاه آن در نظام تعلیم و تربیتادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات دروس عمومی، 
برچسب ها : تحقیق علوم انسانی، پروژه دروس عمومی، تحقیق دروس عمومی، مقاله دروس عمومی، پروژه اندیشه اسلامی، تحقیق اندیشه اسلامی، مقاله اندیشه اسلامی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
دوشنبه 28 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
مقاله رابطه حسابداری و فرهنگ


دسته:حسابداری
فرمت فایلppt
حجم فایل80 کیلو بایت!!!
تعداد صفحات فایل45

درمورد معنی‌ فرهنگ‌ اندیشمندان‌ با گرایشهای‌ علمی‌ متفاوت‌ دیدگاهای‌ نسبتاً‌ مختلفی‌ ارائه‌ كرده‌اند. برخی‌ فرهنگ‌ را ویژگیهای‌ مثبت‌ انسانی‌ تلقی‌ كرده‌ و براین‌ اساس‌ صرفاً‌ انسانهای‌ متمدن‌ را با فرهنگ‌ می‌دانند. برخی‌ فرهنگ‌ را كلیتی‌ درهم‌ پیچیده‌ شامل‌ دانشها، باورها، هنر، اخلاق، آداب‌ و سنن، هنجارهای‌ رفتاری‌ و عاداتی‌ می‌دانند كه‌ انسان‌ به‌ عنوان‌ عضوی‌ از جامعه‌ آن‌ را كسب‌ می‌كند. در این‌ تعریف، بیشتر فرهنگ‌ به‌عنوان‌ نهادها و كاركردهای‌ اجتماعی‌ مدنظر است. و عده‌ای‌ دیگر تعریفی‌ نسبتاً‌ متأخرتر از دیگران‌ ارائه‌ داده‌ و فرهنگ‌ را مجموعه‌ای‌ از نمادهایی‌ می‌دانند كه‌ انسان‌ درقبال‌ زندگی‌ اجتماعیش‌ می‌آفریند. در این‌ تعریف، فرهنگ‌ تجلی‌ عقلانیت‌ انسان‌ است‌ و آنچه‌ اهمیت‌ دارد معانی‌ است‌ (روزنامه‌ اطلاعات، مقاله‌ جهانی‌ شدن‌ فرهنگ، دكتر سلیمی، 5 آبان‌ 80)

دانلود رابطه حسابداری و فرهنگادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و کاراموزی و مقالات رشته حسابداری، 
برچسب ها : رابطه حسابداری و فرهنگ، مقاله حسابداری، مقاله رشته حسابداری، مقالات حسابداری، پروژه حسابداری، تحقیق حسابداری،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
یکشنبه 27 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER
تحقیق رله دیستانس


دسته:رشته مهندسی برق
فرمت فایلdoc
حجم فایل1105 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل81

مقدمه
رله دیستانس اولین بار در آلمان در سال 1923در یك شبكه فشار قوی نصب گردید.این رله یك رله حفاظتی است كه زمان قطع آن تابع مقاومت طول سیم می باشد.در اغلب اوقات باید زمان قطع رله تابع محل اتصال كوتاه نسبت به رله باشد؛واز این جهت بایدزمان قطع هررله ؛تابع جهت معینی از انرژی اتصال كوتاه نیز گردد.با توجه به اینكه هر چه محل اتصالی رله بیشتر باشد مقامت ظاهری قطعه سیم بین محل اتصالی تا رله بزرگتر میگردد.از آنجا كه در رشد تاسیسات برقی رابطه مستقیمی بین مقاومت و طول سیم موجود است؛لذا با استفاده از رله دیستانس بعنوان رله حفاظتی در سراسر خطوط انتقال انرژی ؛عملا ومشكل حفاظت موضعی و سلكتیو وتنظیم جهش زمانی رله های پی در پی نیز برطرف می گردد.
اگر یك شبكه حلقوی را با رله های دیستانس حفاظت كرده باشیم در آن اگراتصال كوتاهی رخ دهد تمام رله های دیستانس موجود كه جریان اتصال كوتاه از آن عبور می كند تحریك میشوند؛ولی فقط نزدیكترین رله به محل اتصالی موفق به قطع سیم اتصال شده از شبكه می شودزیرا قطعه سیم بین این دو نقطه نزدیكترین مقاومت را شامل است و بدین جهت زمان قطع این رله نیز از همه كوتاهتر است.
رله دی ستانس را می توان جهت هر نوع شبكه ای با هر فشار الكتریكی بكار برد.برای حفاظت شبكه های با ولتاژ بالاتر از 60هزار ولت؛امروزه فقط از رله دیستانس استفاده میشود.
1-عضو سنجشی(عضو زمانی) 
2-عضو تحریك كننده 
3-عضو جهت یاب 
4-رله های كمكی
در ضمن باید دانست كه عضو سنجشی رله دیستانس مطلقا مقدار قدر مطلق عوامل مؤثر را نمی سنجد ،بلكه تغییرات مقدار كمیتی را كه قبلا تنظیم شده است می سنجد .
عامل مؤثر در رله دیستانس می تواند هر یك از كمیتهای زیر باشد:

1-مقاومت ظاهری (امپدانس)
2-هدایت ظاهری (ار میتانس)
3-مقاومت اهمی Zcos(رزیستانس)
4-هدایت اهمی (كندو كتانس)
5-مقاومت غیر اهمی Zsin (راكتانس)
6-هدایت غیراهمی (سوسپتانس)
7-امپدانس مخلوط 
رله ای كه كمیت Zرا می سنجد رله امپدانس ورله ای كه كمیت X را می سنجد رله را كتانس گفته می شود.
- دستگاه مختصات R-Xو اصول مربوط به آن 
با استفاده از این دستگاه مختصات می توان نمودار مشخصه عملكرد هر رله فاصله را بر نمودار مشخصه هر سیستم برق رسانی سوار كرد و پاسخ رله را بی درنگ مشخص ساخت.
رله فاصله به ازای رابطه معینی بین مقدار جریان و ولتاژ و اختلاف فاز بین آنها عمل خواهد كرد.در هر موقعیت مفروض از استقرار رله فاصله،بعضی روابط مشخص بین ولتاژ جریان و اختلاف فاز وجود خواهد داشت.بنابر این،طریقه كار این است كه نموداری بسازیم كه روابط بین این سه كمیت را (اولا )آن طور كه سیستم به وجود می آید و(ثانیا) آن گونه كه برای عملكرد رله لازم است نشان دهد .
همانگونه كه بیان شد ،در دستگاه مختصات R-X ،سه متغییر ولتاژ و جریان واختلاف فاز به دوم متغییر تبدیل می شوند.این منظور،از تعیین خارج قسمت مقدار مؤثر ولتاژ بر مقدار مؤثر جریان كه امپدانس نام دارد حاصل می شود(با امپدانس)كاری فعلا نداریم).سپس مؤلفه های مقاومت و راكتانس Z را از روی رابطه های آشنا R=Zcosو X=Zsi استخراج می كنبم. راوقتی مثبت می دانیم كه با فرض همبندیهای معینی در رله ومبادی مقایسه مشخص،I نسبت به Vپس افت د اشته باشد.
این مقادیرRو X،مختصات نقطه ای در دستگاه R-X هستند كه تركیب معینی از V و I و را نشان می دهند.,R X می توانند مقادیر مثبت یا منفی اختیار كننداما Z همیشه باید مثبت باشد.هر مقدار منفیZ راكه از گذاردن مقادیر خاصی از در معادله بدست آید باید نادیده گرفت،زیرا این مقدارهای منفی ارزش عملی ندارند.
در شكل صفحه بعد،دستگاه مختصاتR-X ونقطهP كه نمایشگر مقدارهای ثابتی از VوIو است دیده می شود ودر این شكل ،فرض بر این است كه I مقداری كمتر از 90 درجه نسبت به Vپس افت داشته باشد.
پاره خط مستقیمی كه ا ز مبدابه نقطه Pكشیده شود مقدار Z را نمایش می دهدو زاویه ای است كه در جهت پاد ساعتگر از محور +R بطرف Z اندازه گیری می شود.
پیداست كه محل نقطه P رامی توان با دانستن مقدارهای Zو وبدون استخراج مؤلفه های RوXبدست آورد،و یا محاسبه نسبت مختلط VبرI،مقادیر RوXرا مستقیما وبدون در- نظرگرفتن تعیین كرد.
اگر V وIو تغییر كنند می توان چندین نقطه را در دستگاه مختصات مشخص ساخت و از بهم پیوستن آنها یك منحنی بدست آورد كه مشخصه عملكرد را نمایش دهد .

دانلود تحقیق رله دیستانسادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : رله دیستانس، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله الکترونیک، مقاله کنترل، مقاله مخابرات، مقاله برق قدرت،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله مدل پاسخگویی بار مسکونی و اثر بروی تلفات و پروفایل ولتاژ یک شبکه توزیع برق


رشته :مهندسی برق
فرمت فایلdocx
حجم فایل1206 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل18

مدل پاسخگویی بار مسکونی و اثر بروی تلفات و پروفایل ولتاژ یک شبکه توزیع برق

چکیده :

این مقاله یک مدل برای پاسخگویی بار (DR) توسط استفاده از مدلسازی رفتار مشتری با در نظر گرفتن سناریوهای مختلف و سطوح عقلانیت مختلف را توسعه می دهد. مدلسازی رفتار مشتریان از طریق توسعه ماتریس های الاستیسیته قیمت تقاضا وسیع برای انواع مختلف مشتری ها انجام شده است. از این ماتریس های الاستیسیته قیمت (PEMs) برای محاسبه میزان پاسخگویی بار برای یک مشتری داده شده با توجه به سناریوی قیمت گزاری زمان واقعی روز قبل ، استفاده شده است. مدل های DR به فیدر آزمایشی 8500 گرهه IEEE که یک شبکه توزیع شعاعی واقعی بزرگ جهانی است ، اعمال شده است. یک تحلیل جامع در مورد اثرات کاهش تقاضا و توزیع مجدد بر ولتاژها و جریان های سیستم انجام شده است. نتایج نشان می دهد که DR قابل توجه می تواند ولتاژ سیستم را برای قطع بار بیشتر از طریق تکنیک های مدیریت طرف تقاضا مثل کنترل  (VVC) تقویت کند.

دانلود ترجمه مقاله مدل پاسخگویی بار مسکونی و اثر بروی تلفات و پروفایل ولتاژ یک شبکه توزیع برقادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : مدل پاسخگویی بار مسکونی، پروفایل ولتاژ شبکه توزیع برق، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله الکترونیک، مقاله کنترل، مقاله مخابرات،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
مقاله آنالیز رفتار بارهای پاسخگو(پاسخگویی بار) مسکونی بر اساس شبیه سازی مونت کارلو : مورد یین چوان در چین 


رشته:مهندسی برق
فرمت فایلdocx
حجم فایل944 کیلو بایت!!!!!
تعداد صفحات فایل14

آنالیز رفتار بارهای پاسخگو(پاسخگویی بار) مسکونی بر اساس شبیه سازی مونت کارلو : مورد یین چوان در چین :

چکیده :

پاسخگویی بار برای قیمت گزاری متغیر با زمان برق برای یک مدیریت موثر شبکه هوشمند منابع الکتریکی مهم می باشد. این مقاله یک رهیافت جدید برای تعیین پاسخ بار مسکونی به نرخ های TOU (زمان استفاده) را ارائه می دهد. که مستلزم یک تخمین اقتصادسنجی معادلات تقاضای TOU نمی باشد. بر اساس یکی از چهار شبکه هوشمند آزمایشی در چین ، رهیافت ما از اطلاعات خلاصه جمع آوری شده در سال 2011 از 236 ساکن در یین چوان برای پیاده سازی یک شبیه سازی مونت کارلو برای بدست آوردن حداقل ، مورد انتظار و ماکزیمم پاسخدهی بار برای 4 طراحی نرخ TOU ، استفاده می کند. دریافتیم که ساکنان به قیمت گزاری TOU ، زمانی که طرح نرخ TOU فقط باعث یک افزایش 10 درصدی در صورت حساب های برق موجودشان تحت نرخ های غیر TOU می شود ، پاسخ نمی دهد. با این حال پاسخدهی تقاضای پیک تخمین زده شده آنها ، زمانیکه قیمت گزاری زمان پیک 20% (40%) افزایش می یابد ، برابر 41/8% (26/21) خواهد بود. بر اساس این نتایج ، نتیجه می گیریم که نرخ های TOU به طور مناسب طراحی شده ، برای بهره برداری موثر یک شبکه هوشمند ، مفید هستند.

پروژه کارشناسی ارشد برق

شامل

اصل مقاله الزیویر 2012

فایل ورد ترجمه 14 صفحه

دانلود ترجمه مقاله آنالیز رفتار بارهای پاسخگو(پاسخگویی بار) مسکونی بر اساس شبیه سازی مونت کارلو : مورد یین چوان در چین :ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : شبیه سازی مونت کارلو، پاسخگویی بار مسکونی، آنالیز رفتار بارهای پاسخگو، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله الکترونیک، مقاله کنترل،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما

مقاله در و پنجره و قاب و نرده در ساختمان

     فرمت فایل: پاورپوینت


1-مقاومت و پایداری
2-حفظ حریم خصوصی و ایمنی
3-عایق حرارتی و صوتی
4-میزان محیط از باد و باران
تعاریف و ساختمان در
لنگه
قاب
آستانه
کتیبه
وادار
بائو
قید های فوقانی و تحتانی
تنکه
پاخور
شیشه خور
دماغه
زهوار
یراق
انواع در
پنجره
خصوصیات پنجره
استفاده از نور طبیعی
دید مناسب
انواع در
انواع در از نظر باز و بسته شدن (رایجترین آنها )
6-درهای گردن
ابعاد و اندازه درها
مشخصات ویژه درها
تنکه و نصب آنها
اتصال میخ چوبی
انواع در چوی
اتصال کام و زبانه
درهای فلزی
2-پر کننده ها
چارچوبچار چوب فلزی
چار چوب چوبی
محل نصب چار چوب در
پنجره
علل توسعه آلومینیوم در صنعت ساختمان
ابعاد و انداز پنجره ها
یراق آلات
انواع لولا ها
2-لولا های فولادی با برگه مضاعف
همراه با تصاویر


 


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته عمران، پروژه و تحقیق و مقالات رشته معماری، 
برچسب ها : در و پنجره و قاب و نرده در ساختمان، مقاله عمران، مقاله معماری، مقالات معماری، مقالات مهندسی عمران، پروژه عمران، پروژه عمرانی،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
یکشنبه 27 مهر 1393 :: نویسنده : ENGINEER ENGINEER

پروژه عمران - بررسی سد اروکپایان نامه  کارشناسی مهندسی عمران
عنوان کامل پایان نامه: پروژه بررسی سد اروک

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات پروژه: 139
______________________________________________________
بخشی از مقدمه:
احداث سازه های بزرگ معمولاً بر روی زمین های صورت می گیرد که توان باربری کافی جهت آن سازه را داشته باشند ولی همیشه زمین مرغوب در محل احداث سازه وجود ندارد و بلکه خود انسان باید فکری جهت کیفیت زمین محل احداث سازه داشته باشد استفاده از راهکارهای بهسازی شرایط زمین و نحوه بهسازی آن مهمترین خواسته مهندسان طراح تبدیل شده است . 
یکی از مهمترین موارد مورد بررسی در ساختگاه سد ، وضعیت زیر پی می باشد . پی به مجموعه کف دره و تکیه گاهها که سد بر روی آن قرار می گیرد اطلاق می شود و چون سنگ پی ، سد ارواک از سنگهای آهکی و آهکی مارنی و ندرتاً مارن تشکیل شده ، لذا بررسی ویژگی های ژئوتکنیکی این سنگها امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد . 
تراوش در پی و تکیه گاههای سد رابطه مستقیم با نوع سازندهای زمین شناسی و میزان خلل و فرج موجود در آنها دارد . لذا یکی از پارامترهای بسیار مهم در سد سازی تعیین ساختگاه سد و بررسی خصوصیات زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی و همچنین عملکرد نیروهای تکنونیکی در منطقه امری ضروری بنظر می رسد . به همین دلیل پارامترهای زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی در ساختکاه سد مورد بررسی قرار گرفته است . 
آزمایش لوژان نیز جهت تعین میزان نفوذ پذیری و پی و تکیه گاههای سد ، جهت بهسازی و ارتفاع کیفیت توده و ارائه راهکار مناسب جهت این امر صورت گرفته است . در پی آبرفتی نیز چون رسوبات آبرفتی در حدود 21 متر ضخامت دارند و سد بر روی پی آبرفتی قرار می گیرد . آگاهی از مشخصات این رسوبات ضروری است . 
به این منظور آزمایشات آزمایشگاهی بر روی نمونه های اخذ شده از گمانه ها و آزمایش نفوذ پذیری لفران در صحرا بر روی آنها انجام شده است . در ادامه بررسی تزریق پذیری در تکیه گاه چپ سد ارواک صورت گرفته و نتایج تزریق مورد ارزیابی قرار گرفته است.  


ادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته عمران، 
برچسب ها : پروژه عمران، پروژه سد، پروژه مهندسی سد، پروژه سد و شبکه، پروژه سدسازی، پروژه عمرانی، پروژه مهندسی عمران،
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
ترجمه مقاله مدلسازی و شبیه سازی یک سیستم تولید میکروتوربینی


دسته:مهندسی برق
فرمت فایلdocx
حجم فایل995 کیلو بایت!!!!!!!!!!
تعداد صفحات فایل23

مدلسازی و شبیه سازی یک سیستم تولید میکروتوربینی

 

چکیده:

در یک سیستم انرژی هایبرید شامل منابع انرژی تجدیدپذیر باید چند وسیله ذخیره ساز یا تولید پشتیبان برای حفظ پیوستگی تغذیه بار هنگامیکه منبع تجدیدپذیر بتنهایی کافی نیست وجود داشته باشد. هدف از این مقاله، ارائه یک سیستم تولیدی است که قادر باشد به عنوان یک ژنراتور پشتیبان عمل کند. این مقاله مدلسازی و شبیه سازی یک سیستم تولیدی میکروتوربین (MGT) ، یک منبع مناسب انرژی تجدیدپذیر برای عملکرد مجزا و مستقل همانند عملکرد اتصال به شبکه را ارائه می کند. سیستم از یک ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم با محرکه یک میکروتوربین تشکیل می شود. یک توصیف مختصری از کل سیستم ارائه می شود و مدلهای ریاضی برای میکروتوربین و ژنراتور سنکرون مغناطیس دائم ارائه می شود. مدلهای ایجاد شده با استفاده از نرم افزار MATLAB/SIMULINK شبیه سازی می شوند .

 

دانلود ترجمه مقاله مدلسازی و شبیه سازی یک سیستم تولید میکروتوربینیادامه مطلب


نوع مطلب : پروژه و تحقیق و مقالات رشته برق، 
برچسب ها : سیستم تولید میکروتوربینی، میکروتوربینی، مقاله برق، مقاله قدرت، مقاله الکترونیک، مقاله کنترل، مقاله مخابرات،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
موضوعات
پیوندهای روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


تور مشهد