X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات
بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی - مصیبت های افرادی که کرونا نمیگیرند، اختلالات اضطرابی و مواردی بیشتر
 
بزرگترین مرکز دانلود علمی آموزشی
دانلود پروژه ها و مقاله ها و ترجمه مقالات و تحقیق رشته های مهندس عمران، معماری ، صنایع و مدیریت و کامپیوتر و مکانیک و دروس عمومی
درباره وبلاگ


دانلود پروژه ها و مقاله ها و ترجمه مقالات و تحقیق رشته های مهندس عمران، معماری ، صنایع و مدیریت و کامپیوتر و مکانیک و دروس عمومی دانشگاهی و برق و فناوری اطلاعات و روانشناسی و حقوق و تربیت بدنی و آمار

مدیر وبلاگ : ENGINEER ENGINEER
مطالب اخیر
نویسندگان
محبوب کن - فیس نما

مصیبت های افرادی که کرونا نمیگیرند، اختلالات اضطرابی و مواردی بیشتر

هم اکنون تمرکز کل دنیا بر روی تعداد بیماران کرونایی و مشکلات آن ها است، نه کسانی که کرونا نمیگیرند! اما فکر کرده اید که ویروس کرونا چه مشکلاتی برای افرادی که بیماری کرونا نمیگیرند، ایجاد میکند؟ شاید از این سوال شکه شوید! ممکن است بپرسید افرادی که دچار بیماری کرونا نیستند چه مشکلی با این ویروس خواهند داشت؟ جواب خیلی ساده است، مشکلات فراوانی که عموما همه باعث اختلالات اضطرابی و روحی و روانی خواهند شد.

از دست دادن شغل در زمان کرونا

شیوع کرونا باعث بیکار شدن بسیاری از افراد در سراسر جهان می شود. بیاید رستورانی را تصور کنیم که در حالت عادی به علت فروش بالا، تعداد زیادی از افراد در آن کار می کرده اند. با شیوع ویروس کرونا این رستوران بسیاری از مشتریان خود را از دست داده و مجبور به اخراج بیشتر افراد می شود. یکایک افراد موجود در این مجموعه چه اخراج بشوند چه نشوند، علاوه بر مشکلات مالی، استرس شدیدی را تجربه خواهند کرد که منجر به اختلالات اضطرابی خواهد شد و همین مثال ساده میتواند در سایر مشاغل نیز اتفاق بی افتد.

ورشکست شدن در زمان کرونا

در مثال قبل، صاحب رستوران را در نظر بگیرید، دو راه دارد یا باید کلا رستوران را ببندد و خود نیز بیکار شود و یا اینکه باید با سختی تمام همه ی هزینه های جاری مغازه، پرسنل، مواد غذایی و... را پرداخت کند به امید این که روزی از این حالت نجات پیدا کند. در این حالت می توانید تصور کنید که احتمال ورشکستگی فرد تا چه اندازه بالا خواهد بود. و مجددا مشابه این اتفاق برای مشاغل دیگر نیز خواهد افتاد. و در این حین صاحبان مشاغل استرس و اختلالات اضطرابی زیادی را متحمل خواهند شد و استرس از احتمال بیماری کرونا گرفتن هم به همه ی فشارهای روانی افزوده خواهد شد.

مسائل مربوط با مرگ عزیزان در زمان کرونا

در دوران شیوع ویروس کرونا، بسیاری از آداب و روسم ها ناچارا برای حفظ سلامت جامعه، حذف می شوند. در صورت مرگ و از دست رفتن یکی از عزیزانمان (چه مرگ در اثر کرونا باشد و یا به هر دلیل دیگری) قادر نخواهیم بود مراسم خاکسپاری و یادبود را به جای آوریم و حتما تصور خواهید کرد تا چه میزان این اتفاق از نظر روحی، روانی و عاطفی مشکلاتی را برای افراد به وجود خواهد آورد و در آینده تاثیرات منفی بر سلامت روان افراد خواهد گذاشت که این تاثیرات می توانند شامل اختلالات اضطرابی و افسردگی باشند.

خشونت خانگی و ایجاد اختلالات اضطرابی در زمان کرونا

در وضعیت کنونی جهانی پیش بینی می شود که هر چقدر دوران قرنطینه ی خانواده ها طولانی تر شود، خشونت های خانگی نیز گسترده تر خواهند شد. این احتمال و ایجاد اختلالات اضطرابی ناشی از ترس مورد خشونت قرار گرفتن یکی از دشوارترین اتفاقا این روزها است. در صورت مواجهه و مشاهده ی همسرآزاری و کودک آزاری در زمان قرنطینه خانگی به علت ویروس کرونا، برای دریافت خدمات اجتماعی-روانی به رایگان و شبانه روزی با شماره تلفن 123، اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران (و یا شماره ی مراکز مشابه در کشورهای دیگر)، تماس بگیرید.

طلاق در زمان کرونا

امروزه شیوع بیماری کرونا تعداد زیادی از مردم در نقاط مختلف دنیا را خانه نشین کرده است. این حجم از در خانه ماندن برای قرنطینه ی خانگی باعث می شود زوج ها زمان زیادی را در کنار هم باشند، زمانی بیش از حالت عادی زندگی. در این حین فقط کافی است که مشکلات حل نشده ی رابطه به مرور زمان بالا بزند و موجب ایجاد اختلافات خانوادگی شدید شود و احتمالا آمار طلاق را گسترش دهد. در نظر بگیرید که اختلالات اضطرابی و فشار روانی مسائل کاری و اقتصادی و خود اضطراب ناشی از بیماری کرونا هم به مشکلات ذهنی افراد افزوده خواهد شد.

مشکلات روحی و روانی در زمان کرونا

برخی از مشکلاتی که شیوع کرونا برای افراد سالم ایجاد می کند را بررسی کردیم اما مهم است که بدانیم اختلالات اضطرابی، استرس، افسردگی و مسائل دیگر روحی و روانی ناشی از این مشکلات مسائلی هستند که بعدها تاثیراتشان مشخص می شود. و علاوه بر آن خود شیوع کرونا مسائلی برای سلامت روان افراد ایجاد خواهد کرد. مواردی از قبیل:

·        خودبیمارانگاری

شاید شما هم اخیرا حس کرده باشید که روزهایی علائم اعلام شده ی کرونا را در خود می بینید! چرا که مدام ذهن شما نگران این است که بیمار نشوید و این اختلالات اضطرابی و وسواس باعث می شود هر نشانه ای ذهن شما را به سمت این بیماری ببرد. در علم روان شناسی به این حالت، خود بیمار انگاری یا هیپوکندریا گفته می شود، چیزی که شما تجربه می کنید فقط بخش خفیفی از این ماجراست اما به طور کلی خودبیمارانگاری یک حالت روانی است که فرد با وجود سلامتی کامل فیزیکی، همچنان خود را بیمار می داند. مهم استکه قبل از درگیری بیش از حد با این حالت، خودتان را نجات دهید.

·        وسواس

یکی از اصلی ترین توصیه ها، برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، شست و شو و ضد عفونی کردن مکرر به منظور از بین بردن ویروس است. از شست و شوی دست ها گرفته، تا شستن لباس هایی که بیرون از خانه پوشیده اید و تمامی خریدهای روزانه تان. این موارد به همراه اختلالات اضطرابی ناشی از احتمال بیمار شدن، می تواند به ایجاد وسواس عملی و فکری شود. باید بدانید که بخشی که در مورد خودبیمارانگاری ذکر شد نیز زیر مجموعه ای از همین وسواس فکری است.

·        افسردگی

با ماندن در خانه به علت قرنطینه خانگی، افراد احساسی مشابه با افسردگی را تجربه خواهند کرد، حتی اگر حقیقتا دچار اختلال افسردگی نشوند. این احساس صرفا با تغییر روتین روزمره ی افراد، تاحدی به وجود خواهد آمد، اما در نظر بگیرید که در این حین فرد یکی از مشکلات بالا را نیز تجربه کند، قطعا تجربه ی این احساس شدید تر و عمق آن بیشتر خواهد شد.

·        اختلالات اضطرابی

"ویروسی بسیار ریز، روزانه هزاران نفر در تمامی کره ی زمین را بیمار کرده و می کشد." همین جمله به شدت ترسناک، استرس زا و اضطراب آور است. حال استرس ناشی از خواندن، شنیدن و دیدن اخبار ناگوار مرتبط را به این حجم از استرس اضافه کنید. اضطراب از بیمار شدن خودمان و عزیزانمان و نگرانی بابت آینده را هم به آن اضافه کنید. قطعا این حجم از استرس هر انسانی را مورد تهدید روانی قرار خواهد دارد. علاوه بر آن افرادی که از گذشته دچار اختلال اضطراب و یا حمله عصبی پانیک نیز بوده اند، در این حین احتمال دارد مجددا دچار حملاتی شوند. و باز هم مشکلاتی که پیشتر ذکر شدند قطعا بر حجم این اضطراب ها خواهند افزود.

سخن آخر روان نیوش

در انتها از شما می خواهیم که برای مراقب از خودتان و عزیزانتان در این شرایط سخت، این نکات را به خاطر داشته باشید و با دیگر عزیزانتان به اشتراک بگذارید تا همگی با هم بتوانیم از ایجاد این موارد پیشگیری کرده و زودتر به سلامت جامعه بازگردیم.

نیاز است که برای محافظت از خود در برابر این تهدید های روانی آمادگی لازم را داشته و مهارت هایی را یاد بگیرید. خوشبختانه در این خصوص تنها نیستید و ما در مجموعه ی روان نیوش، به عنوان مرکزی برای حفاظت از سلامت روان، تمامی سعی خودمان را می کنیم تا در کنار شما باشیم. شما را دعوت می کنیم به خواندن مقاله های موجود در وبسایت www.ravanniush.com برای ارتقای سلامت روان و مراقبت از خودتان و عزیزانتان و همچنین خواندن مقاله هایی در مورد روابط عاطفی برای بهبود روابطتان در خانه. و اگر نیاز به کمک تخصصی از مشاورین روان نیوش داشتید، خوشحال می شویم که از طریق شماره های موجود در وبسایت با ما تماس بگیرید.


.

.

.

این مطلب صرفا یک رپرتاژ آگهی است و ما در قبال محتوای آن مسئولیتی نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن درون متن قرار گرفته است.

نوع مطلب : سایر مطالب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


موضوعات
پیوندهای روزانه
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تور مشهد

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات